Besplatne e-lektire za učenike
Autor: Mario Šego, 31. 3. 2020.

E-lektire su za sve učenike besplatno dostupne na portalu https://lektire.skole.hr/

Riječ je o službenom portalu pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja te CARNeta.

Na navedenom portalu može se jednostavno preuzeti velik broj lektirnih naslova kako za osnovnu tako i za srednju školu.

Korisnici se mogu logirati putem svoga aai@edu.hr korisničkog računa ili stvoriti poseban račun na samome portalu (neovisno o aai@edu.hr računu).

U kontekstu trenutne situacije svakako preporučujem korištenje spomenutog portala kako bi učenici brzo i lako došli do potrebnih lektirnih djela. E-knjige mogu se preuzeti u više različitih formata te čitati na raznim uređajima (stolno računalo, prijenosno računalo, tablet, e-čitači...).