Školski medni dan 2020.
Autor: Vinko Miškić, 14. 12. 2020.

Na dan svetog Ambrozija, 7. prosinca, već se treću godinu za redom obilježava Školski medni dan.

Sveti Ambrozije je zaštitnik pčela i pčelara, a Ministarstvo poljoprivrede toga dana provodi program Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka u osnovnim školama kako bi promoviralo med lokalnih proizvođača, povećalo unos meda u prehrani djece te educiralo učenike o važnosti pčelarstva, zaštiti pčela i održivom razvoju.

Školski medni dan provodi se u svim prvim razredima osnovnih škola u Republici Hrvatskoj, pa su tako i naši prvi razredi dobili na poklon staklenku meda lokalnog pčelara i edukativnu slikovnicu "Pčelica Jelica i medo Edo".

Slike možete pogledati u našoj foto galeriji.

pcela med