Obilježili smo Dan planeta Zemlje
Autor: Vinko Miškić, 26. 4. 2021.

Dan planeta Zemlje obilježava se već više od 50 godina, 22. travnja.

To je dan na koji osobitu pažnju posvećujemo očuvanju okoliša i prirodnih ljepota našeg planeta.

Svake godine ima svoj slogan i cilj. Ovogodišnji je „Restore Our Earth“, odnosno „Obnovimo našu zemlju“.

Dan planeta Zemlje je dan kada bi se svatko od nas trebao zamisliti i zapitati:

• Što ja mogu učiniti za spas Zemlje?
  • Kako mogu pridonijeti tome da naš planet – taj naš jedini dom koji imamo – spasimo od onečišćenja i uništenja te ga čuvamo za sebe i one koji dolaze poslije nas?

Mi smo još maleni, tek smo učenici 3. razreda, ali itekako znamo što nam znači čisti okoliš i zašto je važno očuvati prirodne ljepote.

Postali smo pravi mali ekolozi pa smo ove godine odlučili obilježiti Dan planeta Zemlje sijanjem sjemenki suncokreta u školskom vrtu. Veselim druženjem, igrom i vrijednim radom sjemenke su posijane, a nama ostaje redovito ih zalijevati i željno iščekivati njihov rast.

Jedva čekamo da naši suncokreti uljepšaju školski vrt.

Sretan vam Dan planeta Zemlje!

Učiteljica i učenici 3. razreda

Više slika možete pronaći u našoj foto galeriji na poveznici.