Mystery of History - 2. transnacionalni sastanak u Ptuju
Autor: IVANA ORA, 5. 6. 2018.

U sklopu Erasmus + projekta Mystery of History održan je 2. transnacionalni sastanak u Ptuju (Slovenija) u vremenu od 24. i 25. svibnja 2018.

Na ovom sastanku prisustvovali su svi predstavnici projekta: Osnovna škola kraljice Jelene iz Solina kao koordinator projekta i Osnovna škola Primorski Dolac (iz Hrvatske), dvije škole iz Italije (Piacenza i Ferrara) te Osnovna škola Mladika Ptuj (iz Slovenije) kao domaćin sastanka.

Ovom prigodom na radni sastanak otputovale su tri učiteljice: Antonija Milković (koordonator za našu školu), Marica Alebić i Lucija Radan.

U Ptuju su im dobrodošlicu zaželjeli gradonačelnik grada Ptuja Miran Senčar, ravnatelj škole Bogomir Širovnik te mnogobrojni djelatnici škole. Učenici su tom prigodom izveli dojmljiv glazbeno scenski program.

Radni dio sastanka odvijao se u jutarnjim i popodnevnim satima gdje su svi članovi projekta aktivno sudjelovali iznoseći svoje stavove i ideje, razmjenjujući primjere dobre prakse, inovativne alate korištene u nastavi, kreativne radionice u kojima su sudjelovali učenici, razgovarali o prethodnim aktivnostima i planirali sljedeće, usaglašavali stavke vezane za financije i sl. Radne sastanke vodila je koordinatorica cijelog projekta Nives Bogdan.

Također posjetili su barokni dvorac na brežuljku iznad Ptuja iz 12. stoljeća gdje su  sudjelovali u radionici pozlate (tehnika ukrašavanja zlatnim listićima), prisustvovali uprizorenju baroknog plesa te se ukratko upoznali s aktivnostima još jednog Erasmus + projekta, ptujske gimnazije pod nazivom A Cup of Creativity.

Sve ove aktivnosti, kao i brojne druge nespomenute, postigle su svoj cilj: potreba za osuvremenjavanjem nastave i proširivanjem vidika te jačanje brojnih kompetencija učenika i učitelja.

Posebne pohvale idu slovenskom timu koji se pokazao kao vrijedan i ugodan domaćin.

Slike možete pogledati u našoj foto-galeriji.