Let’s play and learn
Autor: IVANA ORA, 11. 10. 2018.

Kao dio Erasmus + projekta Mystery of History održana je izvanučionička nastava u Saloni 24. rujna 2018. Četiri učenice OŠ Primorski Dolac i učiteljica engleskog jezika sudjelovale su u projektnoj aktivnosti Let’s play and learn zajedno sa učenicima i učiteljicama OŠ kraljice Jelene iz Solina.

Izvanučionička nastava je održana u području Manastirine gdje su učenici pobliže upoznali arheološki rad don Frane Bulića, saznali više o grobu sv. Dujma, razgledali muzej i zgradu Tusculum. Učenici su također sudjelovali u aktivnostima kao što su sastavljanje amfore, crtanje na voštanim pločicama, izrađivanje nakita, gađanje  mete, obrana štitovima, franje i kružić- križić s kamenčićima.

Kao pravi Rimljani učenici su nosili toge, lovorove vijence, štitove i mačeve koje su sami izradili.

Aktivnosti drugog izvanučioničkog dana održane su u Splitu 25. rujna. Sudjelovala je učiteljica engleskog jezika OŠ Primorski Dolac sa učiteljicama i učenicima OŠ kraljice Jelene.  Aktivnosti su uključile razgledavanje Dioklecijanove palače, posjet muzeju grada Splita i radionicu izrade novčića. Dioklecijanova legija nas je uvježbala u gađanju lukom i strijelom, a pokazali su nam također rimske štitove, oklope, kacige i mačeve.

Europska komisija je prepoznala naš rad i angažirala agenciju ICF Mostra (Bruxelles) kako bi snimila kratki dokumentarni film o aktivnostima našeg projekta koji se bavi kulturnom baštinom, a kako znamo 2018. godina je godina kulturne baštine.

Slike možete pogledati u našoj Foto-galeriji.