EDIT - besplatnu školu programiranja
Autor: IVANA ORA, 16. 10. 2018.

EDIT je Edukacijski IT centar i dio projekta ICT županija kojim želimo promovirati, pokrenuti i unaprijediti IT sektor na području Splitsko-dalmatinske županije. Uz moto „Znanje dostupno svima“, u Splitsko-dalmatinskoj županiji organiziramo EDIT - besplatnu školu programiranja u kojoj učenike osnovnih i srednjih škola podučavamo osnovama programiranja i izradi web stranica. Učenici će imati priliku naučiti samostalno izrađivati web stranice i aplikacije za "pametne" telefone korištenjem HTML-a, CSS-a i Javascript-a. Nastava će se odvijati u malim grupama od maksimalno 15 učenika i to subotom ili u dogovoru s nastavnikom informatike, a učenici će učiti iz posebno kreiranih modernih interaktivnih e-materijala.

Osnove programiranja učenike će podučavati 35 certificiranih EDIT profesora, odnosno nastavnika koji su prethodno prošli tromjesečnu edukaciju. Prošle godine, program EDIT 2017/18 završilo je 480 učenika iz 17 osnovnih i srednjih škola u Splitsko-dalmatinskoj županiji.