Svjetski dan osoba s Down sindromom (WDSD)
Autor: Vinko Miškić, 21. 3. 2024.

Na dan 21. ožujka kao i svake godine učenici i djelatnici naše škole su obilježili Svjetski dan osoba s Down sindromom. Downov sindrom je genetsko odstupanje koje je uzrokovano prisutnošću jednog kromosoma viška u 21. kromosomskom paru. Upravo iz tog razloga Down Syndrome International službeno je odredio baš 21. 03. kao Svjetski dan osoba s Down sindromom.

Obilježavanjem Svjetskog dana sindroma Down želi se upoznati svijet s ovim poremećajem i pri tomu potaknuti ljude za veće poštivanje prava ljudi s Downovim sindromom. Većim razumijevanjem i poboljšanjem njihovog položaja u društvu možemo poboljšati kvalitetu njihova života. Osobe s Down sindromom poznate su kao izrazito tople, dobrodušne, vedre i vesele.

Učenici i djelatnici naše škole šarenim čarapama obilježili su njihov dan i iskazali podršku borbi osoba s Down sindromom kako bi se što bolje integrirali u naše društvo. Više fotografija možete vidjeti na poveznici.