JUDO - MALI NOGOMET
Autor: Katica Jukić, 18. 2. 2015.

Judo 24.1.2015.
OŠ Primorski Dolac 24.1.2015. nastupila je na županijskom školskom natjecanju u judu koje se održalo u Splitu, u OŠ Gripe i osvojila 4. mjesto u konkurenciji škola iz Kaštela,Pujanki,Baške Vode ,Hvara i Strožanca. Naše judoke su osvojile ukupno 8 medalja (1 zlato,2 srebra i 5 bronca),ovo je ujedno i prvo natjecanje ove vrste na kojem je nastupila naša škola. Za našu školu je nastupilo 12 natjecatelja i to: Iva Penić- zlato,Antonela Penić-srebro,Marko Brkić - srebro,Grgo Penić-bronca,Antonio Barić-bronca,Hrvatin Franić-bronca,Ana Žunić-bronca,Marija Ivakić-bronca,Jakov Žunić,Antonela Žunić,Anđelko Šustić i Josip Škokić. Ovo je izniman rezutat za našu školu i veliko iskustvo jer smo odmjerili snage sa nekim od ponajboljih hrvatskih džudaša .

Mali nogomet 2.2.2015.
Djevojčice iz naše škole su prošle prvu fazu natjecanja u malom nogometu koje je održano u Kaštel Starom. Na turniru su nastupile 3 školske ekipe, Kaštel Stari,Trogir i Primorski Dolac . Naša je ekipa osvojila 2. mjesto remizirajući obje utakmice.
Rezultati turnira :
                           Kaštel Stari 3 -  0 Trogir
                           Primorski Dolac 0 - 0 Trogir
                           Kaštel Stari 1 - 1 Primorski Dolac

Naše učenice su pokazale iznimnu čvrstinu i izdržljivost odigravši dvije utakmice zaredom ,naročito u drugoj utakmici kada smo uspjeli izjednačiti na 1-1 protiv favoriziranih Kaštelanki. Za Primorski Dolac su nastupili: Mia Franić,Maja Franić,Iva Penić,Antonela Penić,Marija Ivakić,Ana Žunić,Marija Vidić,Nikolina Mišković,Anđela Kesić i Ivana Bašić. Uskoro će se održati drugi turnir sa 4 ekipe (najvjerojatnije u našoj dvorani) ,a samo dvije ekipe idu dalje. Nadamo se da ćemo kao domaćin to iskoristiti i proći dalje.