Posjet Pantanu
Autor: IVANA ORA, 7. 5. 2018.

Druga terenska nastava u sklopu projekta Erasmus+  Mystery of History

Dana 23. 4. 2018. (ponedjeljak) održana je i druga terenska nastava u sklopu Erasmus+ projekta Mystery of History pod nazivom aktivnosti Let's play and learn. Učenici od 1. - 4. razreda zajedno sa svojim učiteljicama, te učiteljicom engleskog jezika i pedagoginjom krenuli su u 8:30 h obići Pantan i rijeku Riku.

Pantan se smjestio na oko tri kilometra od grada Trogira u podnožju brda Krban. Upravo ispod stare ceste, a u podnožju brda izvire voda nazvana Rika koja se nakon kratkog toka ulijeva u more. Pantan je bogat vodama i močvarnim biljem te je stanište mnogim životinjama. Na tom mjestu odavno su izgrađene mlinice koje su imale veliki gospodarski značaj za čitavo područje.

Učenici su imali priliku razgledati mlinice i upoznati se s močvarnim područjem, a ono što je najbitnije pobliže su upoznali dio svog zavičaja. Učiteljica engleskog jezika učenicima je ispričala priču o Pantanu. Pričala im je o povijesti nastanka mlinica i područja zvanog Pantan, o biljnim i životinjskim vrstama i značaju Pantana za njihov zavičaj. Na kraju izlaganja pedagoginja je ispričala legendu o nastanku Pantana nazvanu Zlatno srce.

Učenici su proširili svoje znanje promatranjem i istraživanjem, upoznali kulturnu i prirodnu baštinu svojeg mjesta, te dobili poticaj za njezino očuvanje.

Prepuni dojmova vratili su se u Primorski Dolac oko 11:30h.

Priloženi dokumenti:
Posjet_Pantanu_Erasmus+.mp4 (21.70 MB)